Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Czy wystawiamy faktury VAT?

Tak, jesteśmy płatnikami podatku VAT i wystawiamy za swoje usługi faktury VAT. Możesz to zweryfikować na stronie Ministerstwa Finansów https://ppuslugi.mf.gov.pl w zakładce “Sprawdź podmiot w VAT”. Wystarczy tam wpisać mój NIP czyli 6151849512, aby potwierdzić nasz status jako płatnika VAT-u.

Jak zacząć z nami współpracę?

  1. Musisz się z nami skontaktować i powiedzieć czego potrzebujesz dla swojej firmy, można to zrobić drogą telefoniczną, mailem lub wypełniając brief
  2. Jeśli nie mają Państwo pomysłu na stronę i materiałów do zamieszczenia, to spokojnie pomożemy.

Jak długo trzeba czekać na wycenę projektu?

Każdą wycenę wykonujemy indywidualnie. Nie rzucam “z czapy” kwot, które mają być później naszym honorarium, a  dokładnie przeliczam planowaną w projekcie liczbę godzin i dni na ostateczną wycenę.

Wszystko dokładnie opisujemy Ci w mailu, omawiamy przez telefon lub osobiście. Wiesz za co płacisz oraz kiedy otrzymasz zleconą usługę.

Czas potrzebny na wykonanie takiej wyceny nie przekracza zwykle 1-2 dni.

Czy będziemy musieli podpisać jakieś umowy?

Tak. Są to standardowe umowy o wykonanie strony, sklepu internetowego, digital signage itp.

Jak przygotować i wysłać materiały?

Pamiętaj, że prawidłowo przesłane materiały, znacznie przyśpieszą prace na projektem:

  • Tekst powinien być w formie możliwej do skopiowania, podzielony na podstrony (strona główna – tekst, który ma znajdować się na tej stronie; oferta- odpowiedni tekst; cennik – tekst itd). Format *.doc, *.docx, *.odt, *.pdf.
  • Loga powinny być wersji wektorowej, czyli format *.ai, *.svg lub *.cdr.
  • Zdjęcia na stronę powinny być w rozdzielczość minimum 800×600 formatach *.jpg lub *.png.
  • Dobrym i zalecanym przez rozwiewaniem, jest przygotowanie i wysłanie materiałów za jednym razem – dysponując od razu całością materiału, czyli tekstem i zdjęciami. Pozwoli to szybciej rozpocząć prace nad stroną/sklepem i ryzyka, że przeoczymy któryś wiadomość w natłoku innych maili. RMożna też udostępnić nam link do dysku w chmurze (google drive, dropbox), gdzie znajdują się potrzebne treści.

Czy istnieją możliwość opłaty abonamentowej za stronę internetową?

Tak jak najbardziej, szczegóły oferty można znaleźć tutaj

Nie posiadam własnego serwera i domeny internetowej. Co mam zrobić?

W ramach stworzenia strony internetowej oferujemy wykupienie domeny i serweru na rok u sprawdzonego usługodawcy na dane Twojej firmy. Oznacza to, że będziesz ich jedynym właścicielem, więc nie wiążesz się z nikim na długie lata, często bardzo drogiej współpracy. Ponadto otrzymasz niezawodny, dobrej jakości serwer (PHP 7+), którego utrzymanie nie będzie wiązało się z wysokimi kosztami. Po roku przedłużasz ofertę lub rezygnujesz. Cennik usług hostingowych znajdziesz tutaj.

Posiadam własną domenę, ale nie mam serwera. Co mogę zrobić?

W takiej sytuacji trzeba dokonać zmiany serwerów DNS w domenie na nasze (ns11.dmtec.pl i ns12.dmtec.pl), abyśmy mógł oddelegować ją na swój serwer i połączyć z Twoją stroną/sklepem internetowym i pocztą (w tej sytuacji opłacasz domenę osobno samodzielnie). Oczywiście powiemy Ci jak dokonać zmiany adresów DNS.

Czy wykonujemy strony internetowe w WordPress?

Tak, strony internetowe budujemy na tym obecnie najpopularniejszym systemie CMS. A ponieważ jest najpopularniejszy, to również wdrożenie witryn na jego bazie jest stosunkowo tanie, bo na rynku nie brakuje programistów potrafiących z WordPress’em pracować.

WordPress jest również bardzo prosty w użyciu dla zwykłych użytkowników zarządzających swoimi stronami. Nie brakuje też wtyczek (płatnych i darmowych), którymi można w sposób niemal nieograniczony rozbudowywać swoje witryny internetowe.

Trudno nam obecnie polecić coś lepszego niż WordPress.

W jakich technologiach wykonujemy sklepy internetowe?

Wykonujemy sklepy internetowe w oparciu WordPress+WooCommerce lub Prestashop.

To, naszym zdaniem najlepsze rozwiązania na uruchomienie sklepu internetowego do średniej oraz dużej wielkości.

Napisz do nas – postaram się doradzić właściwe rozwiązanie.

Czym wasze sklepy i strony internetowe różnią się od tych oferowanych przez konkurencję, gdzie cena jest kilkukrotnie wyższa?

Nasze strony i sklepy internetowe opierają się o CMS WordPress,Woocommerce oraz Prestashop, przystosowane są przez do indywidualnych potrzeb Klienta pod względem funkcjonalnym jak i graficznym. Dzięki temu możemy Państwu zaproponować w pełni profesjonalne rozwiązania w przystępnych cenach. Inne firmy, które oferują swoje usługi projektowe w znacznie wyższych cenach doliczają zazwyczaj ogromne narzuty związane z prawami autorskimi. My wykonujemy strony na darmowych rozwiązaniach.

Czy wykonujemy responsywne projekty (RWD)?

Tak. Wszystkie projekty jakie wykonujemy prawidłowo wyświetlają się w sposób prawidłowy i przyjazny dla użytkownika nie tylko w wysokich rozdzielczościach (np. na monitorach komputerów), ale i w niższych, czyli np. na smartfonach, tabletach itp. Podstawowe reguły responsywności to np. odpowiedni dobór czcionek, odstępów pomiędzy elementami dotykowymi na stronie, czy też dopasowanie okna roboczego. Wersja prezentowana na smartfonach i tabletach nie musi (a nawet nie powinna) więc być identyczna jak na dużym ekranie.

Czy wykonujemy optymalizacje strony internetowej?

Tak.Czas realizacji takiego zlecenia bezpośrednio zależy od wielkości strony internetowej, poziomu jej skomplikowania oraz jakości kodu z którego jest stworzona. Zwykle jest to 1-3 dni robocze.

Jakie elementy strony poddajemy optymalizacji?

Aby strona internetowa działała szybko i sprawnie, zoptymalizowane muszą być wszystkie jej elementy. Od serwera na którym działa, przez kod HTML i CSS, który odpowiada za strukturę i wygląd strony, kod Javascript, który odpowiada za wszelkie interakcje, skończywszy na zdjęciach i grafikach. W trakcie optymalizacji strony uruchamiamy też, w zależności odpowiednie narzędzia, które dodatkowo ją przyspieszą. Nie bez znaczenia jest również włączenie cache’u na Twojej stronie.

Podsumowując, jest to dość skomplikowany proces, który przeprowadzony właściwie potrafi wielokrotnie poprawić szybkość działania strony internetowej.

Czy optymalizujemy każdej stronę internetową?

Nie. Ponieważ nie każdą stronę internetową warto poddać takiej czynności. Jeśli mamy do czynienia ze stroną starą, brzydką, nienowoczesną i nieskuteczną, to lepiej jest pieniądze zainwestować w stworzenie nowej (i już zoptymalizowanej) witryny. Będzie to dużo bardziej korzystne, niż inwestowanie w przestarzały projekt.

Decyzja jednak zawsze zapada indywidualnie. Po prostu napisz do nas, a my doradzimy Ci co będzie najlepszym rozwiązaniem Twoim konkretnym przypadku.

Czy pozycjonujemy strony lub zajmujemy się Google Ads?

Nie. Skupiamy się tylko na tym co umiemy najlepiej, czyli na tworzeniu stron i sklepów internetowych. Lecz współpracujemy z dwoma firmami które, świadczą usługi na wysokim poziomie. Polecamy ich wieloletnie doświadczenie.

Pozycjonowanie: Firma Traffic Peaks

Google Ads: Firma Sirus

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz do Nas!